Taşınırken İyi ve Ekonomik Bir Nakliye Hizmeti İçin İpuçları

Taşınırken İyi ve Ekonomik Bir Nakliye Hizmeti İçin İpuçları

Taşınırken İyi ve Ekonomik Bir Nakliye Hizmeti İçin İpuçları


Taşınmak, masraflı bir işlemdir. Ancak iyi ve planlı taşınmak sizi hem beklenmeyen harcamalardan kurtarır hem de eşyalarınızın güvenle yeni adresine ulaşmasını sağlar. İyi bir nakliye hizmeti almak için bilinçli olmak önemlidir. Bu makalemizde size ev taşırken dikkat etmeniz gerekenler ve iyi bir nakliye hizmeti için ihtiyacınız olan ipuçlarını aktaracağım…

İyi Bir Nakliyat Hizmeti İçin İpuçları

Taşınmak, masraflı bir işlemdir. Ancak iyi ve planlı taşınmak sizi hem beklenmeyen harcamalardan kurtarır hem de eşyalarınızın güvenle yeni adresine ulaşmasını sağlar. İyi bir nakliye hizmeti almak için bilinçli olmak önemlidir. Bu makalemizde size ev taşırken dikkat etmeniz gerekenler ve iyi bir nakliye hizmeti için ihtiyacınız olan ipuçlarını aktaracağım.

1. Kırılabilecek olan eşyaların nakliyat şirketi tarafından iyi bir şekilde ambalajlandığına dikkat edebilirsiniz.

2. Eşyalarınızı taşıyan nakliye firması elemanlarının dikkatli taşıması için kontrol edebilirsiniz.

3. Hangi eşya hangi odaya yer alacaksa taşıma yapan personeli yönlendirerek daha sonra ev içerisinde tekrar taşıma işlemi yapmanıza gerek kalmayabilir.

Kendi paketlemeniz: Kendi paketleme işleminizi yaparak, taşıma maliyetinizi düşürebilirsiniz. “Siz paketleyin, biz taşıyalım” seçeneğini düşünün. Siz kutuları paketleyin taşıma firması yüklesin hareket ettirsin ve boşaltsın. Ambalajlama hizmeti nakliyat firmalarının oldukça fazla zamanlarını almaktadır.

Esneklik: Şehirlerarası taşımacılık hizmetinde eşyalarınızın beklemesinden sakınca görmüyorsanız, evden eve nakliyat fiyatında biraz tasarruf edebilirsiniz. Nakliyat şirketleri bazen, sizin eşyalarınızı taşımak yerine başka birine öncülük tanıdığınız zaman size indirimler yapabilir.

Eşyalardan kurtulmak: Mümkün olduğu kadar eşyalarınızı eleyerek tasarruf yapabilirsiniz. Evinizdeki gerçekten ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz eşyaları belirlemek için kısa bir dolaşın ve göz gezdirin. Evinizde muhtemelen çok zamandır kullanmadığınız ve unuttuğunuz eşyalarınız vardır. Taşıma maliyetiniz eşyalarınızın ağırlığına ve zamana endeksli olduğundan, bunlar sizin nakliyat bütçenizi düşürecektir.

Doğru Tahmin Yapma: Yerel taşımaların ücretleri genellikle işçilik ücreti iken uzun mesafe taşımaları ağırlığa ve mesafeye göre fiyatlandırılır. Bu ücretlere ek olarak birçok taşıma şirketi, çeşitli servisler için ek ücretlendirme yapar. Sizin taşımanızda ne gibi ücretlendirmeler eklendiğini kontrol edin.

Evden Eve Nakliyeciler arasında seçim yapmak oldukça zordur. Bu nedenle Nakliyat Firmaları ile ilgili araştırma yaparken firmaların referanslarına yetki belgerine ve daha önceki çalışmalarına dikkat ediniz.

Eklenen ücretler: Taşıma şirketleri, taşıma sürecinde sağladıkları servisler için ek ücret talep edebilirler. Bu ücretler bunları içerebilir.

1.Paketleme ya da açma
2.Yakıt ek ücreti
3.Asansörsüz bina için çıkma ücreti
4.Kamyonda eve olan yürüme mesafesinin uzaklığı
5.Piyano ve kasa gibi ekstra ağır şeyler
6.Mobilyaların demontajı ve montajı ya da diğer aletler

Ne gibi ek ücretlerinin nakliyenize eklendiğini kontrol ederek emin olun. Her zaman tüm detayları içeren ve yazılmış bir kontrat vardır. Kontrat şunları içermelidir.
1.Taşınacak tüm maddeler
2.Tüm fiyat ve ücretler
3.Teslimat tarihi
4.Sevkiyat adresi
5.Telefon numaraları
6.Sigorta kapsamı
7.Toplam fiyat şekli

Farklı nakliyat firmalarından fiyat teklifleri alın. Bunları almak ve bu bedava hizmetten yararlanın. Telefon ve internet üzerinden alınan fiyatlar garanti değildir.