Şehirlerarası Nakliye Firması Seçerken Korsan Firmalara Dikkat Edin

Şehirlerarası Nakliye Firması Seçerken Korsan Firmalara Dikkat Edin

Şehirlerarası Nakliye Firması Seçerken Korsan Firmalara Dikkat Edin


Günümüzde artık nakliyat sektörü gelişmiş bir vaziyette. Özellikle şehirlerarası, evden eve nakliye firması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Bu makalemde şehirlerarası nakliye firması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağım…

Şehirlerarası Nakliyat Yaptırırken Korsanlara Dikkat Edin

Günümüzde artık nakliyat sektörü gelişmiş bir vaziyette. Özellikle şehirlerarası, evden eve nakliye firması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Bunlar nelerdir?

Şehirlerarası nakliye yapması için anlaştınız firmayı iyi bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Firmanın korsan olup olmadığına emin olmalısınız. Bir nakliye firmasının korsan olup olmadığını anlamak için; seçeceğiniz firmanın yetki belgeleri çalışma sistemini sorgulamak çok önemlidir.

Genellikle korsan nakliye firmalarının çalışma biçimi, komisyon anlaşmalıdır. Yani korsan olduğunu bilmeden anlaştığınız nakliyat firması eşyalarınız teslim aldıktan sonra sözde firma olan korsan nakliyeci başka korsan nakliyeciye eşyanızı bir miktar para karşılığı teslim ediyor. Sonuçta teslim ettiğiniz eşyalarınız elden ele dolaşıyor, eşyanız size ulaşana kadar kim bilir kaç korsan nakliyecinin elinden geçiyor.

Nakliye firması ile eşyalarını taşıtacak kişilerin bu tehlikeyi önceden bilmesi ve önlem alması gerekiyor. Lütfen bu konuda bilinçlenelim.

Peki, Korsan Nakliyecilerle Karşılaşmamak İçin Ne Yapmalı?

Bütün ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de internet kullanımı yaygın olduğundan dünyanın en büyük arama motoru “Google”den insanlar ev taşıma ile ilgili şehirlerarası evden eve nakliyat diye arama yaptıklarında yüzlerce evden eve nakliyat firması ile karşılaşıyor. Hal böyleyken kaliteli bir nakliyat firması bulmak zorlaşıyor veya kaliteli bir evden eve nakliyat firması bulduğunuzu sanıyor ama hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

Bu tür sorunlarla karşı karsıya gelmemeniz için yapmanız gereken evden eve nakliyat firmasının kurumsal olmasına ve yetki belgelerinin olmasına dikkat edin. Ayrıca kaç yıldır bu işi yaptığı çalıştırdığı elemanlarının sigortalı kadrolu firmasının bünyesinde olması da dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında geliyor