Zamlar Kaçak Yakıta Yöneltti!


nakliyat

nakliyat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar nedeniyle kaçak akaryakıt kullanımının giderek arttığını açıkladı.

Palandöken, yaptığı açıklamada, kaçak petrol kullanımının son zamanlarında yükseliş gösterdiğini savunarak, fiyatların azalması ve motorin ile LPG’de ticari araçlara özel fiyatı uygulanması gerektiğini dile getirdi.


Madeni yağların içine farklı inceltici ve yanıcı maddeler katılarak elde edilen yakıtın pahalı olmayan olduğu amaçlı seçim edildiğini kaydeden Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Millet aralarında 10 numara yağ olarak adlandırılan baz yağın solvent katılarak inceltilmesiyle elde edilen yakıtın önlemler alınarak yapımı azaltılmıştı. Fakat son zamanlarında motorin fiyatlarına yapılan zamlardan hemen sonra yeniden 10 numara kaçak petrol kullanımı artmaya başladı. Bu da vergi kaybına yol açmasının yanında insan sağlığı açısından da tehlike yaratmaktadır. Benzine yapılan son 14 kuruşluk zammın 12 kuruşu geri alınırken, mazota yapılan 17 kuruşluk zamda ve LPG’ye yapılan 5 kuruşluk zamda bir indirim yapılmadı. LPG’de ve motorinde unutulan indirim kamyoncu, otobüsçü, dolmuşçu ve servisçileri zor durumda bıraktı.”

Zamlar Kaçak Yakıta Yöneltti! ile Benzer Yazılar:


6 Eylül 2013 Saat : 3:55
Yorumlar Kapalı

Yorumlara kapalı.

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam