Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Okuyanlar

Bu konuda hizmet vermekte olan firmaların hizmet standartlarını ve kalitelerini yükseltmeleri kaçınılmaz olmaktadır. Lojistik, müşterilerin duydukları ihtiyaçları karşılamak üzere, ilk etap olan ham maddenin başlangıç noktasından başlayarak, ürünün tüketildiği son noktaya kadar hizmet ve ürünleri ile ilgili bütün bilgi akışının verimli olacak şekilde planlanması, denetlenmesi ve yürütülmesidir.

nakliyat

nakliyat

Bütün bu özelliklerin sağlanabilmesi için de nitelikli üst ve orta düzey elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bölümün asıl amacı da, taşımacılık ve lojistik sektörüyle ilgili ticari ve üretici işletmelerin lojistik konularının yönetiminde insan gücü yetiştirilmesidir. Sektör de bu alanda yetişmiş olan insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca yasal bir düzenlemeyle lojistik ve taşıma hizmetlerinde bulunacak olan kuruluşların, yöneticilerinin ihtisas diplomalı olması zorunluluğu getirilmiştir.

Öğrenciler ilk sene, mesleki bilgilere temel olabilecek türden genel ticari ve işletme bilgilerinin dışında yoğun bir şekilde İngilizce eğitimi almaktadır. Yaz aylarındaysa edinmiş oldukları mesleki bilgilerinin çok daha iyi bir şekilde pekiştirilebilmesi için staj zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bölüme ayrıca YGS6 puan türüyle öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir.

Bu bölümden dört yıllık mezun olanların, uluslar arası veya ulusal taşımacılık ve lojistik kuruluşlarının pazarlama, planlama, satış, yönetim, lojistik, muhasebe, gümrük ve haberleşme gibi bölümleri ile birlikte “Tedarik Zinciri” yönetimini yapabilen kuruluşların ilgili departmanlarında çalışma imkanları doğmaktadır.

 

En güncel nakliyat haberleriyle sizinle olmaya devam ediyoruz.

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam