Taşımacılıkta Zeplin Alternatifi

nakliyat

nakliyat

Taşımacılık sektöründe yeni bir alternatif olarak sunulan zeplinin tanıtımı sırasında kullanılan 75 metre uzunluğundaki zeplinin protipi, asıl faaliyete geçecek olan nihai modelin yarısı büyüklüğünde.

Zeplin, hem Amerika hem de Pentagon Havacılık ve Uzay Dairesi olan NASA’nın sağlamış olduğu 35 milyon dolarlık fon sonucunda üretildi.

Zeplini geliştiren şirket, asıl modelin yaklaşık 150 metre uzunluğunda ve 60 ton yükü taşıyabilecek kapasitede olmasını hedefliyor. Şirketin yetkilisi konumunda olan Shenny Yao, zeplinin lojistik olarak mürettebata veya havaalanı gibi bir desteğe de ihtiyacı olmadığını vurguluyor.

Zeplinin; alüminyumdan yapılmış oldukça sert bir yapıya, hem iniş hem de kalkışa göre ayarlanan dönen pervanelere ve aynı zamanda da helyumu sıkıştıran yeni bir sisteme sahip olduğunu açıklayan Shenny Yao, aracın bazen havadan daha hafif bazen de daha ağır olabildiğini ifade ediyor.

Shenny Yao, ileri düzeyde bir bilgisayar tekniğinin kullanıldığını ve bunun sayesinde de, zeplinin her yere erişebilme özelliğine sahip olduğunu söylüyor, ayrıca her çeşit kargoyu binlerce kilometre uzağa da götürebileceğini sözlerine ekliyor.

Shenny Yao: zeplinin doğalgaz ve petrol taşıyabileceğini, buna ek olarak ta moda endüstrisi ile ve çiçek gibi taze olan ürünleri satan firmalar ile de görüştüklerini belirtiyor.

Zeplin taşımacılık sektörü adına önemli bir gelişme olarak gösteriliyor ve nakliyat maliyetini de düşürebileceği ifade ediliyor.

En güncel nakliyat haberleriyle sizinle olmaya devam ediyoruz.

 

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam