Ödüller sahiplerine kavuşuyor

nakliyat

nakliyat

Seçkin isimlerden oluşan jürinin belirlediği 5 şirket ödüllerini, lojistik sektörünün bir araya geleceği törende alacaklar.

Lojistik sektörünün seçkin isimlerden oluşan DÜNYA Lojistik Ödülleri Jürisi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın başkanlığında Dünya Gazetesi’nin Kavacık’taki merkez binasında bir araya geldi. Başvuruları değerlendiren jüri, ödül töreninin ilk yılında beş farklı kategoride beş firmayı ödüllendirdi. Ödül kazanan firmalar, 8 Haziran Cuma akşamı düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

İş dünyasında düzenlediği paneller, ödül törenleri ve sektörel eklerle Türk sanayisini destekleyen DÜNYA Gazetesi, lojistik sektöründe de tatlı bir rekabet başlattı. DÜNYA Perşembe Rotası, Lojistik Başarı Ödülleri ile sektöre yeni bir heyecan getirdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olmak üzere lojistik sektöründeki meslek örgütü ve derneklerin destekleriyle hayata geçen DÜNYA Lojistik Ödülleri ile lojistik şirketlerinin kurumsallaşması yolunda itici bir güç yaratılması hedefleniyor.

Lojistik sektöründeki meslek örgütü ve dernek başkanlarından oluşan Dünya Lojistik Ödülleri Jürisi, 6 ay önce yaptığı toplantıda, ilk yarışmanın başvuru esasına göre yapılmasını uygun gördü. Daha sonra meslek örgütleri uzmanlarıyla hazırlanan kategori ve kriterler, form haline getirilerek lojistik firmalarıyla paylaşıldı. Gelen başvuruları değerlendirmek için 25 Mayıs’ta DÜNYA Gazetesi’nin Kavacık’taki binasında bir araya gelen ödül jürisi, 9 kategorideki başvuruları titizlikle inceleyerek, ilk yıl beş farklı kategoride ödül verilmesini uygun buldu.

Yapılan değerlendirme toplantısında, taşımacılık kategorisinde ilk yıl ‘Karayolu Yük Taşımacılığı’, ‘Demiryolu Taşımacılığı’ ve ‘Kombine Taşımacılık’ alanlarında ödül verilmesi kararlaştırıldı. Ödül verilecek bir diğer kategori ise lojistik sektöründe önemini son yıllarda daha da artıran ‘Depolama Hizmetleri’. En çok başvurunun yapıldığı ‘Yılın Başarılı Lojistik Şirketi’ kategorisinde Türk lojistik sektörünün önde gelen firmaları değerlendirmeden geçti. Jüri, değerlendirmelerde finansal büyüklükten ziyade, şirketlerin lojistik sektöründe yarattığı katma değer ve sosyal sorumluluk projelerini dikkate alarak seçimini yaptı.

Yapılan kapalı oylamada bazı kategoride yarışan firmaların çok yakın oylar aldığı görüldü. Her kategoride en çok oy alan şirket kategorinin birincisi olarak ilan edildi. Ödüle layık görülen firmalar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri  ile lojistik sektörünün önde gelen isimlerinin katılacağı gala yemeğinde açıklanacak.

Jüri Başkanı Talat Aydın, Bakanlık olarak yarışmayı desteklediklerini belirterek, bu ödüllerin lojistik sektöründe hizmet standartlarının yükselmesine ve  sektörün gelişimine olumlu katkı yapacağını söyledi.

Değerlendirme toplantısında görüşülen konulardan biri de ödül yarışması sürecinin sonraki yıllarda farklı yürütülmesi noktasıydı. Seçkin isimlerden oluşan seçici kurul, sonraki yıllarda bir değerlendirme komitesi oluşturacak. Oluşturulacak değerlendirme komitesi ile yıl içinde başarılı işler yapan firmalar izlenerek ödüllendirilecek. Bu şekilde sektörün gelişimine de katkı sağlanması hedefleniyor.

En güncel nakliyat haberleriyle sizinle olmaya devam ediyoruz.

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam