Nakliye Ücretleri

Nakliye Ücretleri

Nakliye Ücretleri


Nakliye Ücretleri, her bölgede olduğu gibi Trabzon’da da merak edilen ve üzerine tartışmalar yaşanılan sonu gelmeyen konulardan bir tanesi. Nakliye firmalarının yıllarca insanların iyi niyetlerini sömürmesi ve haksız kazançlar elde etmesi sebebi ile artık insanlar nakliye firmalarına güvenlerini kaybetmişlerdir. Nakliye Ücretleri olması gerekenden fazla olması, üzerine müşterinin eşyalarına zarar verilmesi bu güven sorununu artırmıştır.

Nakliye Ücretleri artık insanlar için bir kandırmacadan ibaret değil bedelinin hakkı ile hesaplanıp ödenebilmesi gereken bir ücrettir. Eskiden yapılan nakliye işlemlerine bakıldığında ne kadar az imkanların olduğu görünmektedir. Yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda müşterilerin talepleri sayesinde nakliye işlemi artık bir eziyet değil bir zorunluluk haline gelmiştir. Fazla değil bundan 20 yıl önceye, geriye doğru baktığımızda eşyalarımızın kalburüstü dizilerek tamamen güvensiz bir şekilde kasası kapalı olmayan araçlar ile taşındığını hatırlarız. Bunun yanı sıra binaların asansörlerinin olmaması en ufak parçaları bile yüksek katlara dar merdivenlerden çıkarmak zorunda kalmıştık. Akabinde eşya taşımanın ne demek olduğunu bilmeyen, sadece beden kuvvetine dayalı bir iş olarak görülmesi üzerine haliyle bir evden diğerine taşınırken birkaç mobilyamızı da bu yol uğruna feda ettiğimiz olmuştur.

Nakliye Ücretleri çalışmaları ve karşılıklı anlayış üzerine kurulan sistemler sonucunda artık bu tarz şeyler yaşamak zorunda kalmayacağız. Nedir bu Nakliye Ücretleri ?

Yapılan işin bölgesine ve zorluk derecesine bakılarak ilk adım atılır. Araçların giremediği bir bölgede taşınma işlemi gerçekleştirilecek ise beden işçisi olarak çalışan personelin daha fazla yorularak daha fazla vakti harcanacağından ilk maliyet buradan çıkmaktadır. İkinci olarak ev eşyalarının miktarı. Eğer evinizde normal bir taşıma aracının alacağından çok daha fazla eşyanız var ise kullanılacak araç da paralel olarak büyük olmak durumundadır ve bu da maliyeti artıran faktörlerden birisidir. En son olarak eşyanın yüklendiği ve teslim edileceği yer arasındaki mesafe. Bu da maliyeti artırabilir ya da azaltabilir.

Genel olarak bakıldığında ‘’Çok yorulduk sizin ücretiniz bu kadar’’ diyerek ezberden rakamlar değil tamamen yapılan işin hakkı olan ücretler ile iki tarafın da mağdur edilmemesi söz konusudur.