Konya’nın rotası… lojistik

 

nakliyat

nakliyat

Otomotiv yan sanayii, döküm ve ayakkabı gibi bir dizi sektörde kümelenerek sanayi alanında da iddialı konuma gelen Türkiye’nin tahıl ambarı Konya, 4 kentte 50 ilçeyi kapsayan Konya Ovası Projesi’nin (KOP) olanaklarını kullanarak büyümesine ivme katmak istiyor. Kentin geleceğinde lojistik ve enerji sektörlerinin öne çıkacağını dile getiren bölge iş dünyası, Karapınar ilçesinde kurulan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin güneş enerjisi santralleri amaçlı yatırımcıya açılmasını istiyor. Konya’da bir lojistik köyün kurulmasının zorunlu olduğunu kaydeden iş çevreleri, Mersin-Konya Demiryolu Projesi hayata geçirilerek, Mersin Limanı’na ray bağlantısı sağlanması gerektiğini düşünüyor.

DÜNYA Gazetesi ile Garanti Bankası’nın birlikte düzenlediği geleneksel Garanti Anadolu Sohbetleri’nin 85′inci toplantısı Konya Dedeman Otel’de iş dünyasının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. DÜNYA Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın moderatörlüğünü
yaptığı toplantıda Ankara-Eskişehir’de ön plana çıkarılan savunma sanayii geliştirme programına Konya’nın da katılması istendi.

KONYA TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SELÇUK ÖZTÜRK

Konya’nın büyümesi Türkiye ortalamasından daha hızlı

Son 11 yıllık sürece bakıldığında, Konya güzel bir gelişme gösterdi. Bu gelişmeler ile dünyanın dikkat çekici büyümelerinin arasında yer alıyor. Konya Türkiye ortalamasından daha hızlı büyüdü.

Konya bu yadsınamaz büyümesine kendi potansiyelini kullanarak ulaştı. 2000′li yıllardan önceki rakamlar Konya için çok sağlıklı ve gerçek rakamlar değildi. Konya taşıdığı potansiyelin altında bir durumdaydı. Olması gerekeni yaptı ve potansiyelini açığa çıkarmayı başardı. Bundan sonraki süreçte de bu büyüme hızı devam edecek. Desteklerimizi her zaman Konya’nın büyümesi yönünde kullanmalı ve Konyalı sanayiciler ve işadamları olarak şehrimize sahip çıkmaya devam etmeliyiz.

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam