İNCE, Nakliyecilerin Sorununu TBMM’ye Taşıdı


nakliyat

nakliyat

CHP Grup Başkan yardımcısı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, küçük şehirlerdeki nakliyecilerin, yük taşımacılığında il sınırı  sebebiyle sorun yaşadığını, il sınırı kısıtı yerine mesafe kısıtlamasına geçilip geçilemeyceğini sordu.

İnce, nakliyecilerin taleplerini, TBMM gündemine, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesiyle taşıdı. İnce, yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önergesinde, “Yalova’da şehir içi nakliyecilik yapan yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimiz Yalova’nın küçük bir il olması, en uzak mesafenin 70 kilometreyi geçmemesi nedeniyle mağdur olmaktadır.

Küçük illerde yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimiz sorun yaşamaktadır. İl sınırları dışına yük taşıyamaması nakliyecilerimizi mağdur etmektedir. Yalova’ya 21 kilometre mesafedeki Orhangazi, 35 kilometre mesafedeki Gemlik gibi yakın ilçelere yük taşımaları yasaktır. Büyük illerde yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimiz bu sorunu yaşamamaktadır. Yetki belgesi harçlarının yüksekliği de dikkate alındığında nakliyecilerimizin mağduriyeti daha da artmaktadır. Bu değerlendirmeler ışığında; Yalova gibi küçük illerde yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimizin mağduriyetini çözmek için il sınırları kısıtlaması yerine mesafe kısıtlaması yapılması yönünde bir çalışmanız bulunmakta mıdır diye sordu.

İNCE, Nakliyecilerin Sorununu TBMM’ye Taşıdı ile Benzer Yazılar:


29 Ağustos 2013 Saat : 10:31
Yorumlar Kapalı

Yorumlara kapalı.

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam