Hava Taşımacılık Firması Suriye Havayolları Rekora İmza Attı

Silahlı grupların kara yollarında yapmış olduğu kaçırma eylemlerini ve saldırılarından dolayı hava taşımacılığını tercih etmekte olan Suriyeli yolcular ülkede hem iç hem de dış hat uçuşlarında tek bir boş koltuk bile bırakmadı.

nakliyat

nakliyat

Uluslar arası ve Arap Birliği toplumunun Beşşar Esed rejimine yönelik yaptırımları doğrultusunda uçuşları iptal etmesi üzerine Suriyeliler sadece Ulusal hava şirketi ve Irak Hava Yolları ile seyahat etmek durumunda kalıyor.
Şam Havaalanı’nın Yer Operasyonları Müdürü olan Tarek Vahiba, her gün en az 20 yurt dışı uçuşun yapılmış olduğu Şam Havalanı’ndan ortalama 3 bin kişinin her gün Suriye’den çıkış yaptığını bildirdi.

Vahiba, çatışmalarının başlamasından önce hava yolu taşımacılığını tercih etmeyen çoğu Suriyelinin artık hava yolculuğuna yöneldiğini belirtti. Suriye’de sadece yurtdışı hatlarında değil, iç hatlarda da çatışmadan sonra uçuşlarda 4 kat artış olduğu açıklandı.

Suriye’nin uçuşlarına Türk hava sahası da kapanmış durumda. Moskova’ya yolcu taşıyacak olan havayolu şirketleri uçuşlarını Kazakistan ve İran üzerinden yapmak zorunda kalıyor ve buna bağlı olarak ta yolculukları 4 saat yerine 6 saat kadar sürüyor.

 

En güncel nakliyat haberleriyle sizinle olmaya devam ediyoruz.

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam