KONYA DA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 1 YARALI

KONYA DA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 1 YARALI
nakliyat

nakliyat

Konya da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı Konya da otomobilin çarptığı yaya, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yerde yatan kişiyi ezmemek için manevra yaparken devrilen tırın sürücüsü ise yaralandı.
Ramazan Dönmez (35), Konya-Adana karayolu Ereğli ilçesi Çakmak köyü yakınlarında kullandığı 16 KHR 02 plakalı tırı park ettikten sonra yolun karşısına geçmek istedi.

Bu sırada Mehmet İlgaz (35) idaresindeki 35 BAL 76 plakalı otomobil, Dönmez e çarptı. Haydar Filikçi (37) idaresindeki tır, yerde yatan Dönmez i ezmemek için manevra yaparken devrildi.

Kazada yaralanan Dönmez ve Filikçi, ambulanslarla Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ramazan Dönmez, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

İlgaz ın gözaltına alındığı bildirildi.

7 Eylül 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

Zamlar Kaçak Yakıta Yöneltti!

Zamlar Kaçak Yakıta Yöneltti!
nakliyat

nakliyat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar nedeniyle kaçak akaryakıt kullanımının giderek arttığını açıkladı.

Palandöken, yaptığı açıklamada, kaçak petrol kullanımının son zamanlarında yükseliş gösterdiğini savunarak, fiyatların azalması ve motorin ile LPG’de ticari araçlara özel fiyatı uygulanması gerektiğini dile getirdi.

6 Eylül 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

ODD, otomotiv pazarındaki ilk 8 aylık verileri açıkladı

ODD, otomotiv pazarındaki ilk 8 aylık verileri açıkladı
nakliyat

nakliyat

ODD’ den elde edilen verilere göre; Türkiye Otomotiv pazarı 2013 Ocak-Ağustos dönemi otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarında yüzde 12,43’lük bir büyüme yaşadı.

Otomotiv distribütörler Derneği (ODD)’nin açıkladığı verilere göre Türkiye Otomotiv pazarında 2013 yılı Ocak-Ağustos dönemi otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yüzde 12,43 artarak 518 bin 382 adet olarak gerçekleşti. 2012 yılının aynı döneminde ise toplam pazar 461 bin 84 adet idi.

5 Eylül 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

İstanbul ulaşımına yeni sistem!

İstanbul ulaşımına yeni sistem!
nakliyat

nakliyat

Minibüslerdeki klimasız ve ayakta yapılan yolculuklardan sıkılanlara müjde!

Haber7’nin haberine göre, İstanbul’daki mevcut minibüslerin geleceğinin ne olacağına yönelik tartışmalar devam ederken sürpriz bir proje hayata geçirilmek üzere gün sayıyor.Çalışmaları hali hazırda devam eden ve çok yakında hayata geçirilecek olan projeye göre; İstanbul’un belli semtlerinde yeni hatlar oluşturulacak ve bu hatlara 9+1 kişilik, klimalı, internetli ayakta yolcu alınmayan lüks minibüsler konulacak.

4 Eylül 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

Marmaray’a kardeş proje geliyor

Marmaray’a kardeş proje geliyor
nakliyat

nakliyat

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım NTV’de konuştu.Ulaşımda 2023 hedeflerini anlatan Yıldırım, Ankara metrosuyla ilgili de tarih verdi. 3. köprüyle ilgili her şeyin yolunda gittiğini söyleyen Yıldırım, Marmaray’a kardeş bir proje daha yapıldığını, onun da 2015′te tamamlanacağını söyledi.

“Türkiye Tek Ülke”

“2009′daki şurada Türkiye’nin 2023 hedefleri belirlenmişti, bunlara eklenecek yeni projeler olacak mı?” sorusuna Yıldırım, “Ulaştırma Surası’nın asıl amacı ulaşımda hedefleri ortaya koymak.Türkiye dünyada yaşanan krize rağmen büyük projeleri başlatan hemen hemen tek ülke. Türkiye’nin başlattığı projelerin büyüklüğü çok fazla.Örnek; Marmaray projesi, Ankara-İstanbul hızlı tren, 3 havalimanı, 3. köprü projesi… vs.böyle gidiyor” şeklinde yanıt verdi.

“3. Köprü”

Yıldırım 3. köprüyle ilgili “3. köprüyle ilgili bilindiği gibi 29 Mayıs’ta temel atıldı, çalışmalar planlandığı gibi gidiyor. Köprünün hem Anadolu hem Avrupa yakasında ayakları yapılıyor. Ayaklar yükselmeye başladı. Köprüden sonra devam edecek yolun izi belli oldu. Geçen basında da uydudan gözükmeye başladı diye bir haber vardı. Özetle proje planladığımız gibi gidiyor, hatta bir miktar da önde gidiyor. 2 yılda köprü artı yollar dünyada bir rekordur, bu çok büyük bir başarı. Bunu daha fazla sıkıştırmanın da bir anamı yok” dedi.

“Marmaray ve tüp geçit”

Yıldırım Marmaray’a kardeş diye nitelendirilen tüp geçitle ilgili de bilgi verdi. Yıldırım, “Marmaray bir demiryolu projesidir, Uzakdoğu’dan Batı Avrupa’yı birbirine bağlayacak kıtalaraarası bir projedir. Onda da sona yaklaşıyoruz. 29 Ekim itibariyle Anadolu yakasında Ayrılıkçeşme Avrupa yakasında da Kazlıçeşme’de açıyoruz. Tüp geçit, hemen onun güneyinde diğer bir proje. Haydarpaşa limanından girip Sarayburnu’ndan çıkan bir tüp geçit var. Bu tüp geçit Marmaray’ın kardeşi dediğimiz proje. 2015 sonuna kadar tüp geçidi açacağız. Marmaray kutu gibi 2 gözden oluşuyor, bir gidiş bir geliş. Tüp geçit altlı üstlü, alttan gidişi var, üstten geliş var.
Bugün İstanbul’un 1 numaralı konusu trafiğidir. Gerek Marmaray gerekse bu 2. tüp geçit İstanbul’un trafiğinin rahatlamasına büyük katkı sağlayacak” dedi.

“Ankara-İstanbul hızlı tren”

Ankara-İstanbul hızlı tren projesinin zor bir proje olduğunu söyleyen “Zeminle ilgili bazı sıkıntılarımız var. Onları çözersek yıl sonuna kadar orayı da açmış olacağız” dedi.

“Ankara metrosu”

Ankara’da metro çalışmalarıyla ilgili Yıldırım, “Ankara metroları malum çok uzun süre gündemde oldu. En son yaptığımız kanun düzenlemesiyle Sayın Başbakanı’mız bu metroların artık belediyeden devralınıp bakanlık tarafından yapılmasını uygun gördü. Biz işlere başlayalı 2 yıl olmadı, Ankaralılar bir an önce hayata geçmesini istiyor. Olağanüstü bir hızla çalışıyoruz. 3 hat devraldık. Keçiören Tandoğan ve Kızılay biraz zaman alacak, orada işler çok az miktarda yapılmıştı, o 2014′ün sonuna doğru olacak. Çayyolu, Batıkent, Sincan bu yıl sonuna doğru bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Bilişim suçları”

Yıldırım, “Torba yasa gibi bir hazırlığınız var, internet suçlarında yeni tanımlar gibi hazırlıklar var, bu ne aşamada?” sorusuna da “Meclis açıldığında bu konuda bir hazırlığımız var doğrudur, bu yasayı gündeme getireceğiz. Bu yasada en önemli konu, gelişen internet. İnternet 10 kat gelişti. İnternet ilaç gibi. İnternet aynı zamanda zehir gibi. Her güzel şeyin olumsuz yanı da var. O yüzden internetin daha yaygın kullanılması özgür kullanılması, bu arada yasal boşluklar oluyor. Hukuki altyapısı yok. Dünyada da yok. Burada oluşan mağduriyetleri nasıl aşacağız? Bir çerçeve oluşturacağız, tanımlar yapmamız lazım. Somutlaştırmak yerinde olur. Sizin adınıza biri bir hesap açıyor, her türlü hakareti yapıyor, sonra farkına varıyorsunuz. ‘Ver hesabını’ diyorsunuz, benim haberim yok diyor. Bu düzenlemenin amacı bu ve buna benzer olayları düzeltmek. Türkiye dışından ülkemize yönelik faaliyette bulunanların uyacakları kural ve kaideleri, tedbirleri içeriyor” şeklinde yanıt verdi

3 Eylül 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

Hopa TSO Türk Nakliyecilerinin Yaşadığı Sorunları Gürcü Yetkililerle Görüştü

Hopa TSO Türk Nakliyecilerinin Yaşadığı Sorunları Gürcü Yetkililerle Görüştü
nakliyat

nakliyat

Gürcistan’ın Acara Özerk Bölgesi yetkililerinin Türk TIR’larının geçişlerine yaptığı kısıtlamalar nedeniyle iki ülke arasında oluşan problemler, Gürcü yetkililerle masaya yatırıldı.

Sorunun çözümü için Hopa TSO’nun önerisi ile Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit başkanlığında oluşturulan heyet, Gürcü yetkililer bir araya geldi.

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Cumhuriyeti Tiflis Büyükelçiliği Müsteşarı Aydın Açıkel, Ticaret Ataşesi Beşir İyidiker, Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Gürcistan -Azerbaycan UND Trabzon Çalışma Grubu Başkanı Alişan Ender Topaloğlu ve Gürcistan Ekonomi Bakan Yardımcısı Natia Mikhaladze, Gürcistan Gelirler Departmanı Başkan Yardımcısı Kakha Tsertsvadze, Gümrükler Müdürü Vlademir Khundadze Gürcistan adına katılım sağladılar.

‘Cezalar haksız ve yüksek’

Karşılıklı sıcak bir ortamda geçen görüşmelerde, Türk Nakliye sektörü olarak Acara Özerk Bölgesi tarafından başlatılan Türk TIR’larının geçişine sınırlama getirilmesinin yarattığı sıkıntılar Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek tarafından dile getirildi. Akyürek, Azerbaycan sınırındaki Kızılköprü’de yapılan incelemelerde Türk TIR’larının yakıt depolarındaki mazota yazılan cezaların haksız ve yüksek olduğunu ifade ederek bu haksızlığın mutlaka çözümlenmesi gerektiğini ifade etti.

‘TIR’ların bekletilmesi ticaretin ruhuna aykırı’

Akyürek yaptığı konuşmada sözlerine Sarp sınır kapısını bir dostluk kapısı olarak gördüklerini belirterek, burada Gürcü tarafının haber vermeden ve karşılıklı görüşmeler yapılmadan tek taraflı aldığı karardan Türkiye ticaretinin olumsuz etkilendiğini ifade etti. Akyürek, Türk TIR’larının bekletilmesinin karşılıklı ticaretin ruhuna aykırı olduğuna vurgu yaparak, ‘Türkiye’nin bu soruna çözüm bulmak için Muratlı’da yeni bir kapı açılması konusunda Gürcü yetkilerle mutabakata varmıştır. Cankurtaran tüneli yapımı hızla devam etmektedir. Bu iki konunun çözümü ardından ağır taşıtlar bu yola kanalize edilecektir. TIR’larda taşınan ve bekletilmeden kaynaklanan bozulmalarında yaşanabileceği ürünler söz konusudur. Biz bu uygulamanın tekrardan gözden geçirilmesini ve karşılıklı görüşmelerle sorunun en kısa sürede çözümlenmesini talep ediyoruz” dedi.

‘Çözüm için somut adımların atılması gerek’

Yapılan görüşmelerde Türk heyeti, transit geçiş nedeniyle alınan 115 Dolar’ın karşılıklı olarak kaldırılması, ağır araçlar için verilen eskort hizmet bedelinin yüksek olduğu, kantar cezalarının normalin üzerinde olduğu ifade edilerek Gürcü yetkililerden bu sorunların çözümü için somut adım atılmasını bekledikleri de toplantıda ifade ettiler.

‘Ben yaptım oldu mantığı olmaz’

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Gürcistan ile ticari ilişkilerde sıfır sorun politikası temelinde özveri gösterdiklerini belirterek, Gürcistan ve özellikle Acara Özerk Bölgesi için Sarp Sınır kapısı ve Hopa’nın ne kadar önemli olduğunu ifade etti. Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu söyleyen Akyürek, ‘böylesi bir ülke ile ilişkilerde ben yaptım oldu mantığı olmaz. Her şeyin kuralı nizamı olacak ve olmalıdır’ şeklinde konuştu.

31 Ağustos 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

BENZİNE 12 KURUŞLUK ZAM BEKLENTİSİ

BENZİNE 12 KURUŞLUK ZAM BEKLENTİSİ
nakliyat

nakliyat

Benzine 12 kuruşluk zam beklentisi
Suriye’ye müdahale haberlerinin çıkmaya başlaması emtia fiyatlarını dalgalandırırken, petrol ve dolarda devam edecek yükselişin benzin fiyatlarında yüksek oranlı artışları da beraberinde getireceği belirtiliyor. Dünya’dan Özlem Ermiş Beyhan’ın haberine göre, Ortadoğu’daki gelişmelerin ardından benzin fiyatlarında 12 kuruşu bulacak zammın kapıda olduğu konuşuluyor. Piyasa uzmanları, böyle bir zammın Akdeniz piyasasındaki fiyat hareketlerine bakıldığında şaşırtıcı olmadığını belirtirken, dolardaki son yükselişin de zammın yüksek oranlı olmasında etkili olduğu belirtiliyor.

Süveyş’ten petrol geçişinde fiziki bir kesinti olmadan dahi petrol fiyatlarının yukarı yöneldiğini vurgulayan piyasa yetkilileri, Suriye’ye olası bir müdahalenin ardından sorunun Hürmüz’ün kapatılmasına yol açacak noktaya ulaşması halinde, petrol ve dolayısıyla benzin fiyatlarında çok daha yüksek oranlı artışların olacağı uyarısı yapıyor.

30 Ağustos 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

İNCE, Nakliyecilerin Sorununu TBMM’ye Taşıdı

İNCE, Nakliyecilerin Sorununu TBMM’ye Taşıdı
nakliyat

nakliyat

CHP Grup Başkan yardımcısı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, küçük şehirlerdeki nakliyecilerin, yük taşımacılığında il sınırı  sebebiyle sorun yaşadığını, il sınırı kısıtı yerine mesafe kısıtlamasına geçilip geçilemeyceğini sordu.

İnce, nakliyecilerin taleplerini, TBMM gündemine, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesiyle taşıdı. İnce, yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önergesinde, “Yalova’da şehir içi nakliyecilik yapan yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimiz Yalova’nın küçük bir il olması, en uzak mesafenin 70 kilometreyi geçmemesi nedeniyle mağdur olmaktadır.

Küçük illerde yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimiz sorun yaşamaktadır. İl sınırları dışına yük taşıyamaması nakliyecilerimizi mağdur etmektedir. Yalova’ya 21 kilometre mesafedeki Orhangazi, 35 kilometre mesafedeki Gemlik gibi yakın ilçelere yük taşımaları yasaktır. Büyük illerde yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimiz bu sorunu yaşamamaktadır. Yetki belgesi harçlarının yüksekliği de dikkate alındığında nakliyecilerimizin mağduriyeti daha da artmaktadır. Bu değerlendirmeler ışığında; Yalova gibi küçük illerde yıldızlı K1 yetki belgesi sahibi nakliyecilerimizin mağduriyetini çözmek için il sınırları kısıtlaması yerine mesafe kısıtlaması yapılması yönünde bir çalışmanız bulunmakta mıdır diye sordu.

29 Ağustos 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

Nakliye Dolandırıcıları Yakalandı

Nakliye Dolandırıcıları Yakalandı
nakliyat

nakliyat

Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği  nakliyat dolandırıcılarına yaptığı operasyonda 2 kişiyi tutukladı.

İddiaya göre V.Ç. ve F.A. isimli şahıslar, İzmir’den aldıkları 100 bin TL değerinde 5 ton motorin yağını gerçek sahibine teslim etmeyip başkalarına sattı. Dolandırıldığını anlayan firma tarafından haber verilmesi üzerine harekete geçen Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, F.A. ve N.Ç’yi yağı Hayati Harrani Mahallesi’nde başka alıcıya satarken suçüstü yakaladı. Üzerlerinden daha önceden sattıkları yağların bedeli olan 5 bin TL çıkan F.A. ve N.Ç. gözaltına aldı. Şahıslar, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili inceleme devam ederken, zanlıların dolandırıcılıktan sabıkalı olduğu öğrenildi.

28 Ağustos 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk

Malezya ve Endonezya’da büro

Malezya ve Endonezya’da büro
nakliyat

nakliyat

Latek Lojistik, Malezya ve Endonezya’da irtibat bürosu açtı.

Latek Lojistik’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirketin Malezya’nın Jakarta bölgesinde ve Endonezya’nın Selangor Darul Ehsan bölgesinde irtibat büroları açtığı bildirildi.

Latek Lojistik’in diğer açıklamasında ise şirketin Göker Metal ve Güneş Nakliyat Denizcilik ve Gemi Acenteliği ile birlikte üçlü bir konsorsiyum kurduğu belirtildi.

Açıklamada, “Bu konsorsiyum, daha önce Bursa bölgesinde münferit olarak alımı gerçekleştirilen demir, çelik ve sac ürünlerini tek elden organize edilmesi ve bu sayede ölçek etkisinden istifade etmek amacıyla kurulmuştur. Bununla birlikte bu ürünlerin hareketliliği sırasında tüm depolama, sevkıyat, dağıtım, kesim ve konsolidasyon Latek Lojistik tarafından yapılacaktır. Şirketimiz cirosuna ortalama yıllık 30 milyon dolar artış sağlaması planlanmaktadır” denildi.

En güncel nakliyat haberleriyle sizinle olmaya devam ediyoruz.

27 Ağustos 2013
Yorumlar Kapalı
bosluk
Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam